SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona
Aktuality
Mohlo by vás zajímat
Szukać: Szukaj w archiwu

Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

ŘÍJ
23
Náhled obrázku

Nová monitorovací stanice znečištění ovzduší na Kanadě

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pro zlepšení sledování a hodnocení kvality ovzduší a informovanosti občanů o aktuálním stavu znečištění ovzduší, v rámci Programu zlepšování kvality ovzduší aglomerace Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek - CZ08A, vyměnilo město Třinec nefunkční a zastaralou imisní monitorovací stanici Třinec-Kanada za novou. Stanice je vybavena přístroji pro měření prachových částic (TSP – celkový prašný aerosol, PM10, PM2,5 a PM1), těkavých organických látek (benzen a toluen) a oxidů dusíku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
23

Informace o omezení provozu lanovky Oldřichovice – Javorový vrch

Ikona lupy

Provozovatel dráhy lanové BYTOSLAN spol. s r. o. oznamuje cestujícím, že ve dnech od 30.10.2017 do 03.11.2017, od 06.11.2017 do 10.11.2017 a od 13.11.2017 do 16.11.2017 nebude lanová dráha v provozu z důvodu pravidelných oprav, kontrol a revizí. O víkendech bude lanová dráha v provozu podle platného jízdního řádu. Od 17.11.2017 již bude lanová dráha v provozu podle platného jízdního řádu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.10.2017
ŘÍJ
23
Obrázek ke zprávě

Den pěstounství v Ostravě

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Moravskoslezský kraj pořádá dne 18. 11. 2017 Den pěstounství v Ostravě, Dolní oblasti Vítkovice z. s. Den pěstounství je určen nejen pěstounským rodinám, které mají nárok na bezplatné vstupy do Velkého i malého světa techniky, ale i ostatním návštěvníkům, kteří mohou využít 20 % slevu na vstup do Velkého a malého světa techniky v tento den. Dále je možné využít celý doprovodný program, který je

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.10.2017
ŘÍJ
20
Obrázek ke zprávě

Zapojte se do diskuzních aktivit na tíživá témata dnešní doby

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec se zabývá problematikou komunitního plánování, přičemž důležitým prvkem v této oblasti je účast veřejnosti, klientů a potencionálních klientů na definování vlastních potřeb a hledání zdrojů a možností řešení problémů v rámci komunity. Z tohoto důvodu hledáme účastníky ohniskových skupin – diskusí na zajímavá témata: Starosti rodičů s malými dětmi na I. stupni, Lidé se závislostmi, Osoby pečující o osobu blízkou a Dluhy a zadlužení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.10.2017
ŘÍJ
18
Náhled obrázku

Po obchvatu se jezdí!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec se dočkal historického okamžiku, na který roky čekali nejen obyvatelé našeho města, ale celého regionu Třinecka. Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v úterý 17. října 2017 za účasti řady významných hostů z ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury, krajského úřadu, zhotovitelů obou úseků a vedení města Třince novou rychlostní komunikaci, která uleví přetížené mezinárodní silnici I/11 v úseku od Bystřice přes Oldřichovice po Nebory.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
18
Náhled obrázku

Třinec se připojil k projektu Policie ČR s názvem Správným směrem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Vernisáží poutavých plakátů s protidrogovou tematikou byl v Knihovně Třinec zahájen protidrogový preventivní projekt s názvem „Správným směrem“, který vyhlásila Národní protidrogová centrála služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR. Projekt byl realizován již v pěti krajích republiky a Třinec je prvním hostitelem výstavy v Moravskoslezském kraji.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
18

Program „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Lidé mohou prostřednictvím hlasování v programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ opět podpořit prospěšné projekty v našem městě. Program je zaměřený na podporu místních neziskových a příspěvkových organizací a zákazníkům dává jedinečnou možnost zvolit si jeden ze tří projektů, které podporují společenský život ve svém okolí. V letošním roce se do projektu na Třinecku zapojila Slezská diakonie - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Sociální asistence Třinec, dále Gymnázium Třinec, příspěvková organizace a Zdravotní klaun, o.p.s.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
ŘÍJ
16
Náhled obrázku

Vítězným mazlíčkem je fenka Mia

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Letošní fotosoutěž o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka, kterou už podruhé vyhlásil odbor životního prostředí a zemědělství, ovládli pejsci. Z téměř šedesátky přihlášených zvířátek, mezi nimiž nechyběly ani kočky, králíci, morče, poník, korela či fretka, se umístili na prvních třech místech.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
13
Obrázek ke zprávě

Ocenění Knihovna jinak 2016 pro Knihovnu Třinec

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Knihovna Třinec získala bronz v soutěži Knihovna jinak 2016, kterou podruhé uspořádal Svaz měst a obcí ČR s cílem propojit knihovny mezi sebou a sdílet dobrou praxi. Třetí příčky dosáhla třinecká knihovna díky hlasování veřejnosti na Facebooku, od které získala 196 kliků, a za velké a různorodé množství aktivit pro všechny věkové skupiny uživatelů a návštěvníků. Vítězná knihovna v Dobříši získala 359 kliků, druhá v Jílovém u Prahy o devět kliků méně.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
ŘÍJ
13
Náhled obrázku

Rekonstrukce silnice a opěrných zdí startuje

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Příjezd do Třince směrem od Českého Těšína získá v nadcházejících měsících novou důstojnější podobu. Příští týden se Moravskoslezský kraj pustí do rekonstrukce krajské silnice II/468 včetně navazující ulice Těšínské a Nádražní v Třinci, jejíž stavebně technický stav už nevyhovuje intenzitě dopravy. V rámci rekonstrukce silnice se počítá také s modernizací nevzhledných opěrných zdí naproti nádraží ČD v Třinci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Hledat text  

Nalezeno: 6 záznamů. Zobrazeno: 1 - 6    

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

/ Zobrazit celé téma /
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízíme společně!
Jak to bude fungovat v Třinci? Každoročně v rámci oslav Dne Země uklízíme v měsíci dubnu. Kdo bude mít zájem přidat se k úklidu, zajistíme pytle na odpad, přistavení bikranu a následný odvoz a likvidaci vysbíraného odpadu. Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se však samozřejmě mohou přidat všichni bez rozdílu věku, kterým není stav naší přírody, našeho města lhostejný.
Se svými požadavky kontaktujte Městský úřad Třinec, odbor životního prostředí a zemědělství.
Kontakt tel.: 558 306 319, 558 306 320
e-mail: ivona.adamikova@trinecko.cz, johana.kubienova@trinecko.cz
3.3.2017 11:00

Obchvat Třince Nebory - Bystřice

/ Zobrazit celé téma /
V souvislosti se zahájením výstavby obchvatu Třince budou na tomto místě zveřejňovány informace týkající se stavby. Aktuální informace související s dopravními omezeními najdete rovněž v odkazu Doprava na úvodní stránce www.trinecko.cz.
V případě dotazů souvisejících se stavbou se mohou občané obracet na tyto kontaktní osoby:

Oldřichovice – Bystřice - Ing. Karel Strakoš, tel. 602 213 187

Nebory - Oldřichovice - Ing. Michal Burda, tel. 724 333 070.
29.9.2014 10:04

Ze života třineckých škol

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu dáváme prostor třineckých školám, které mají zájem podělit se s širokou veřejností o zajímavé aktivity, nejrůznější projekty a informovat o úspěších svých žáků a studentů.
29.11.2013 08:53

Občanské záležitosti

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu naleznete nejčastější otázky a odpovědi spojené například s vyřízením občanského průkazu, cestovního pasu, zařízením svatby, rodného listu, trvalého pobytu a dalších záležitostí ve vztahu občan a úřad.
25.2.2013 09:37

Bydlení a prostory v majetku města

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tematicky zaměřeném odkazu zveřejňujeme odpovědi na nejčastější dotazy občanů týkající se bydlení v městských bytech, pronájmů prostor a dalších záležitostí spojených se správou majetku města.
4.2.2013 13:58

Via Lyžbice

Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice/ Zobrazit celé téma /
V tomto odkazu se můžete dovědět podrobné informace k podjezdu Via Lyžbice.
10.1.2012 15:37