RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

ŘÍJ
13
Obrázek ke zprávě

Upozornění pro řidiče

Ikona lupy

V pondělí 16.10.2017 budou zahájeny stavební práce na opěrné zdi na místní komunikaci č. 218c, která se nachází před autobusovou zastávkou „Dolní Lištná, trafo“. V souvislosti s těmito pracemi dojde k dopravnímu omezení, kdy bude uzavřen jeden jízdní pruh a doprava bude řízena kyvadlově přechodným světelným signalizačním zařízením. Toto omezení potrvá do první poloviny prosince tohoto roku. Práce spočívají v nahrazení stávající betonové opěrné zdi novou opěrnou železobetonovou zdí zřízenou ve stejném místě. Podél toku bude dále provedena oprava stávající kamenné opěrné zdi v délce cca 80m.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
ŘÍJ
13

Podzimní nabídka nových aktivit v Klubu seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s podzimní nabídkou nových aktivit.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
ŘÍJ
12
Náhled obrázku

Cyklověž bezpečně uschová vaše kolo

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Od dnešního dne si můžete uložit své kolo do BikeToweru, cyklověže, která vyrostla vedle železniční zastávky Třinec centrum. Cyklistům nabízí bezpečnou a levnou možnost, jak uschovat kolo nebo elektrokolo. Třinec se tak stal prvním městem v Moravskoslezském kraji a čtvrtým v České republice, které má takovou věž k dispozici. „Již za 5 Kč na den má cyklista možnost uschovat nejen kolo, ale také helmu, batoh nebo tašku. Nemusí demontovat světla, brašny či dětskou sedačku. Věž chrání kola a vybavení před nepříznivými povětrnostními podmínkami nebo krádežemi. Uschovaná kola jsou navíc pojištěná a cyklověž je pod dozorem kvalitního kamerového systému. Zaparkovat své kolo zvládnou jednoduše děti i senioři,“ popisuje výhody BikeToweru cyklokoordinátor města Třince Leszek Gryga.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
6

Přihlaste se do soutěže „Stavba roku“

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec každoročně pořádá soutěž Stavba roku, v níž chce ocenit architektonicky zdařilé stavby nacházející se na území města. Soutěž probíhá ve třech kategoriích – Stavby pro bydlení, Stavby komerčního charakteru a Obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství. Do soutěže mohou být přihlášeny stavby zkolaudované na území města Třince v období od 01. 11. 2015 do 31. 10. 2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.10.2017
ŘÍJ
6

V Karpentné startuje výstavba chodníku

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V pondělí 9. října se rozběhnou v Karpentné stavební práce na novém chodníku v úseku mezi víceúčelovým objektem po autobusovou zastávku „Karpentná, sídliště“, který v těchto místech zvýší bezpečnost pěších. Upozorňujeme řidiče, že stavba chodníku ovlivní silniční provoz na přilehlé komunikaci, který bude částečně omezen. Stavební práce budou rozděleny do tří etap a potrvají do 30.11.2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.10.2017
ŘÍJ
5

Horní Líštná bude mít novou katastrální mapu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinecké pracoviště Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj zahájilo z důvodu aktualizace údajů nové mapování v katastrálním území Horní Líštná. „Základním předpokladem správného využití katastrální mapy je její aktuálnost a dostatečná přesnost, proto Katastrální pracoviště Třinec v souladu s ustanovením § 40 zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon), zahájil obnovu výše uvedeného katastrálního území novým mapováním,“ vysvětluje Mgr. Jana Kaletová, ředitelka katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj, katastrální pracoviště Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.10.2017
ŘÍJ
5
Obrázek ke zprávě

Třinec pamatuje na společenské vyžití seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec potvrdil svou pověst města, které myslí na starší generaci. Po loňském ocenění Třince jako nejpřívětivějšího k seniorům v Moravskoslezském kraji vyslovila letos Krajská rada seniorů Třinci oficiální Společenské poděkování za vynikající práci ve prospěch seniorů. Stalo se tak u příležitosti krajských oslav Mezinárodního dne seniorů, který proběhl 1. října v Hlavnici u Opavy. Při této příležitosti ocenila Krajská rada seniorů i činnost Klubu seniorů města Třince, kterému udělila Certifikát dlouhodobě vysoce aktivní seniorská organizace.

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ŘÍJ
4

Říjnová nabídka aktivit Klubu seniorů je opět pestrá

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s nabídkou říjnových aktivit. Rozpis všech aktivit Klubu seniorů v říjnu 2017 spolu s informačními letáky, na kterých získáte bližší informace k akcím, naleznete v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 4.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ŘÍJ
4
Obrázek ke zprávě

Veřejná sbírka za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech"

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec tímto vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech". Veřejná sbírka bude probíhat od úterý 8. srpna 2017 na dobu neurčitou. Veřejná sbírka bude aktuálně prováděna pouze shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky, a. s. (pro platby ze zahraničí IBAN CZ5403000000000007657654, BIC(SWIFT) CEKOCZPP).

Ing. Patrik Žondor - 4.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ZÁŘ
27

Celostátní průzkum Česko v pohybu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Centrum dopravního výzkumu zahájilo historicky první celostátní průzkum „Česko v pohybu“. Jeho cílem je zjistit odkud, kam, jakými dopravními prostředky a za jakým účelem obyvatelé České republiky cestují. Získané informace přispějí k efektivnímu plánování dopravy tak, aby lépe odpovídala potřebám občanů. Průzkum potrvá do podzimu příštího roku. Tazatelé osloví až 40.000 náhodně vybraných domácností z celé republiky tak, aby získali kvalitní data pro plánování dopravy. S tazateli se tak mohou setkat i domácnosti v Třinci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.9.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3