RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityZÁŘ
27

Jízdné v MHD zaplatíte i platební kartou


Od tohoto týdne mají cestující možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Autobusy byly vybaveny novými terminály a místo hledání drobných postačí jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu. Arriva vypravuje v Třinci do provozu každý pracovní den 26 autobusů včetně deseti nových elektrobusů. Všechny vybavuje technologií, která umožní cestujícím platit jednotlivé jízdenky u řidiče bezkontaktní platební kartou.

„Vydali jsme se na cestu chytrého města a chceme nejrůznějšími kroky lidem zpříjemňovat a usnadňovat život. Na základě dlouhodobé spolupráce se společností Arriva jsme se dohodli na další ´vychytávce´, která zjednoduší placení jízdného v autobusech,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Cestující si budou moci vybrat, jestli sáhnou do peněženky nebo do kapsy po drobných, nebo jestli zvolí rychlejší pípnutí platební kartou. Možné je obojí, stačí jen platbu kartou předem nahlásit řidiči. „Odbavení bezkontaktními platebními kartami jsme zavedli už v MHD v Krnově, na celém Jesenicku, na mnoha dalších linkách v Olomouckém kraji i u všech dálkových linek, které provozujeme. Chceme, aby se tato technologie co nejvíc rozšířila a lidé si zvykli platit kartou u řidiče autobusu, stejně jako v obchodech,“ řekla ředitelka Arrivy Morava Pavla Struhalová.

Dopravce připomíná, že s rozvojem moderních technologií už není možné používat staré třinecké karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISka, je nezbytné ji vyměnit.

DSC_1470.jpg DSC_1478.jpg DSC_1482_4042.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:27.9.2017 14:51
Zobrazovat do:  10.10.2017 23:59   stop