RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 26 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

LIS
1
Obrázek ke zprávě

Zachránkyně oceněny pamětní medailí města

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pamětní medailí města Třince ocenila starostka Věra Palkovská čtveřici učitelek ZŠ Kaštanová, které svým duchapřítomným a sehraným jednáním zachránily život čtyřletému chlapečkovi. Dramatickou situaci, která nastala ve čtvrtek 12.10.2017 ve školní družině, zvládly Mgr. Ilona Heczková, Mgr. Dana Staszková a vychovatelky Irena Kubiková a Alexandra Korzecová bez sebemenšího zaváhání doslova na jedničku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 1.11.2017
ŘÍJ
31

Listopadové aktivity v Klubu seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, zve seniory a osoby se zdravotním postižením na následující mimořádné aktivity. Ve čtvrtek 16.11.2017 od 13:30 se koná přednáška Seniorgymnázia na téma "Můj život na dvou kontinentech". Přednášet přijde student Gymnázia Třinec, který žije střídavě půl roku v České republice a půl roku v Americe.

Mgr. Šárka Szlaurová - 31.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ŘÍJ
31

Upozornění pro řidiče

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Z důvodu dokončení stavebního objektu v místě napojení místní komunikace z „Dušince“ bude od 01.11.2017 do doby ukončení stavebních prací uzavřen úsek komunikace v záboru stavby přeložené silnice I/11, mezi místní komunikací naproti Kanadskému lesu k vodojemu a místní komunikací č. 374 c (bývalá komunikace z „Dušince“) v Neborech. Objízdná trasa bude vedena po místní komunikaci kolem „vodojemu“ směrem na Dušinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 31.10.2017
ŘÍJ
30
Náhled obrázku

Zvonice v Tyře vydala nečekaný poklad

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Vzácné poselství z minulosti objevili týden před Dušičkami dělníci, kteří pracují na rekonstrukci hřbitovní zvonice v Tyře. Ve věži stavby z roku 1925 našli plechovou skříňku s tajemným obsahem, kterou shodou okolností předali krátce po nalezení do rukou starostky Třince Věry Palkovské. „Byla to nečekaná souhra náhod. Vydali jsme se ve čtvrtek zkontrolovat, jak jsou připravena místa posledního odpočinku na Dušičky, a při návštěvě hřbitova v Tyře na nás čekalo obrovské překvapení. Zástupce zhotovitele mi předal nevzhlednou zaprášenou kovovou krabičku, kterou zedníci právě objevili ve věži zvonice,“ popsala neočekávanou situaci starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 30.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
26

Začíná období honů na drobnou zvěř

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V listopadu opět začíná v loveckých revírech sezóna společných lovů na drobnou zvěř. V obvodu města Třince pořádá hon Myslivecký spolek Javorový Oldřichovice ve čtvrtek 9.11. a v sobotu 11.11.2017 v bažantnici u myslivecké chaty v Oldřichovicích. V sobotu 2.12. se potom koná hon na honebních pozemcích v Neborech a Konské-Podlesí. Hony začínají v 8:00 a končí okolo 13:00. Hony pořádá i Myslivecký spolek Hubert Kojkovice – Třinec V, a to v sobotu 18.11. v lokalitách Konská a Osůvky a v sobotu 16.12. v Horní a Dolní Líštné.

Mgr. Šárka Szlaurová - 26.10.2017
ŘÍJ
23
Náhled obrázku

Kino Kosmos oslavuje 50. výročí

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Kino Kosmos bude mít v roce 2018 padesát let a při této příležitosti už nyní přichystalo pro veřejnost řadu poutavých doprovodných akcí. Oslavy byly oficiálně zahájeny počátkem října a těšit se můžete na Halloween s čajovnou, Seniorské dopoledne, Předvánoční den v kině, Filmový maratón se superhrdiny nebo Den s českým filmem. S programem se můžete podrobně seznámit přiloženém plakátku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
20
Obrázek ke zprávě

Zapojte se do diskuzních aktivit na tíživá témata dnešní doby

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec se zabývá problematikou komunitního plánování, přičemž důležitým prvkem v této oblasti je účast veřejnosti, klientů a potencionálních klientů na definování vlastních potřeb a hledání zdrojů a možností řešení problémů v rámci komunity. Z tohoto důvodu hledáme účastníky ohniskových skupin – diskusí na zajímavá témata: Starosti rodičů s malými dětmi na I. stupni, Lidé se závislostmi, Osoby pečující o osobu blízkou a Dluhy a zadlužení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.10.2017
ŘÍJ
18
Náhled obrázku

Po obchvatu se jezdí!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec se dočkal historického okamžiku, na který roky čekali nejen obyvatelé našeho města, ale celého regionu Třinecka. Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v úterý 17. října 2017 za účasti řady významných hostů z ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury, krajského úřadu, zhotovitelů obou úseků a vedení města Třince novou rychlostní komunikaci, která uleví přetížené mezinárodní silnici I/11 v úseku od Bystřice přes Oldřichovice po Nebory.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
16
Náhled obrázku

Vítězným mazlíčkem je fenka Mia

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Letošní fotosoutěž o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka, kterou už podruhé vyhlásil odbor životního prostředí a zemědělství, ovládli pejsci. Z téměř šedesátky přihlášených zvířátek, mezi nimiž nechyběly ani kočky, králíci, morče, poník, korela či fretka, se umístili na prvních třech místech.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
13
Náhled obrázku

Rekonstrukce silnice a opěrných zdí startuje

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Příjezd do Třince směrem od Českého Těšína získá v nadcházejících měsících novou důstojnější podobu. Příští týden se Moravskoslezský kraj pustí do rekonstrukce krajské silnice II/468 včetně navazující ulice Těšínské a Nádražní v Třinci, jejíž stavebně technický stav už nevyhovuje intenzitě dopravy. V rámci rekonstrukce silnice se počítá také s modernizací nevzhledných opěrných zdí naproti nádraží ČD v Třinci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 26 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku