RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 26 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

SRP
8
Obrázek ke zprávě

Veřejná sbírka za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech"

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec tímto vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech". Veřejná sbírka bude probíhat od úterý 8. srpna 2017 na dobu neurčitou. Veřejná sbírka bude aktuálně prováděna pouze shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky, a. s. (pro platby ze zahraničí IBAN CZ5403000000000007657654, BIC(SWIFT) CEKOCZPP).

Ing. Patrik Žondor - 8.8.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ZÁŘ
22
Náhled obrázku

Zažij Knihovnu Třinec jinak

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Zažij knihovnu jinak. Tak zní název týdenního festivalu Knihovny Třinec, který se od 2. do 7. října 2017 uskuteční v rámci celostátního Týdne knihoven. Knihovníci během něj připravili nabídku plnou netradičních akcí, které mají čtenáře a návštěvníky přesvědčit o tom, že knihovna už dávno není jen plná čtenářských zážitků. Od pondělí do soboty budou pod střechou knihovny probíhat workshopy, přednášky, výlety, fotografování, happeningy, hry, prezentace, čtení, autogramiáda, virtuální realita a další zážitkové akce pro různé věkové skupiny.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
21
Obrázek ke zprávě

Třinečtí senioři opět oslaví svůj svátek

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který celosvětově připadá na 1. října, pořádá Charita Třinec, Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR, z.s. základní organizace Třinec a MEDICA Třinec, z.ú. ve spolupráci s odborem sociálních věcí města Třince dvě akce, na které jsou srdečně zváni všichni senioři z Třince. V pondělí 2. října proběhne v kině Kosmos od 14:00 hod. bezplatné filmové promítání nového českého filmu „Miluji tě modře“. Předcházet mu bude od 13:30 hod. prezentace organizací, které v Třinci poskytují seniorům sociální služby a návazné aktivity.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.9.2017
ZÁŘ
21
Obrázek ke zprávě

Týden sociálních služeb 2017 v Třinci

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Sociální služby se v jakékoli podobě dotýkají životů každého z nás. Jsou poskytovány jednotlivcům, rodinám i skupinám obyvatel, nejčastěji seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením apod. V České republice působí více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně 700 000 klientů. Asociace poskytovatelů sociálních služeb proto vyhlašuje od 2. do 9. října 2017 již devátý ročník „Týdne sociálních služeb“, který má za cíl ukázat široké veřejnosti, že sociální služby v České republice jsou kvalitní a pomáhají statisícům lidí.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.9.2017
ZÁŘ
20

Soukromí seniorů ochrání řetízky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pocit bezpečí v domácím prostředí má pro seniory v dnešním světě velký význam. Proto se odbor sociálních věcí města Třince společně s Městskou policií Třinec a Policií ČR opětovně pustil do realizace projektu zacíleného právě na seniory a zdravotně postižené, kterým bude bezplatně namontován na vstupní dveře domácností kvalitní bezpečnostní řetízek.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.9.2017
ZÁŘ
19
Obrázek ke zprávě

Železniční zastávka v centru Třince nabídne větší komfort pro cestující

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Na komfortnější zázemí se mohou těšit cestující, kteří využívají zastávku Třinec centrum. Od čtvrtku 21.9. 2017 dojde ve stávající budově k rozsáhlé rekonstrukci, jejímž výsledkem bude rozšíření prostor čekárny a vybudování nových výdejen jízdenek. Přestavba potrvá do 23.10.2017 a vyžádá si dočasné omezení provozu pokladen, čekárny i toalet.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
ZÁŘ
19
Obrázek ke zprávě

Prodej turistické známky podpoří obnovu vyhořelého kostela v Gutech

Ikona lupy

Sbírková turistická známka a sbírková turistická nálepka, obojí s motivem zničeného dřevěného kostela Božího Těla v Gutech je nyní k dostání v Infocentru Třinec v prostorách knihovny a také v Gorolském informačním centru (GOTIC) v Mostech u Jablunkova. Výroba je financována ze soukromých zdrojů a celý výtěžek z prodeje známky a nálepky poputuje na obnovu požárem zničeného dřevěného kostelíku v Třinci - Gutech. Cena známky je stanovena na 100 korun a nálepky 50 korun. Známka bude cenným sběratelským kouskem, neboť je svým posláním zcela unikátní. Je totiž první v řadě série turistických známek sbírkových, jejichž výtěžek z prodeje bude výhradně určen na dobročinné účely.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
ZÁŘ
19

Hřbitovní správa bude mít zavřeno

Ikona lupy

Město Třinec oznamuje, že v úterý 3.10.2017 bude uzavřena kancelář Hřbitovní správy na ul. Železniční čp. 458. V tento den nebudou vyřizovány žádné žádosti související s pronájmem hrobových míst. Prosíme občany, aby si své záležitosti přišli vyřídit v jiném termínu, kdy jim budou pracovníci Hřbitovní správy plně k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
ZÁŘ
15

Informace k sociologickému šetření

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Dovolujeme si vás informovat, že Sociologický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s českou nezávislou výzkumnou společností MEDIAN provádějí významný mezinárodní sociologický výzkum, v němž bude osloveno 4500 náhodně vybraných domácností z celé ČR a k němuž budou přizvány i vybrané domácnosti našeho města. Získané statistiky poslouží českým i zahraničním vědcům k rozvoji poznání české společnosti v oblasti sociologie, politologie a ekonomie a budou základem pro zlepšování sociální politiky.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.9.2017
ZÁŘ
14

Třinec chce být statutárním městem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec má ambici stát se statutárním městem. K tomu, aby naše město doplnilo stávající seznam 25 statutárních měst České republiky, udělali první krok na svém zářijovém zasedání 12.9.2017 třinečtí zastupitelé. Třinec se totiž může zařadit mezi statutární města jen změnou zákona o obcích. Třinečtí zastupitelé proto schválili usnesení, jímž žádají Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje, aby předložilo Poslanecké sněmovně návrh změny výše uvedeného zákona a doplnění seznamu statutárních měst o Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.9.2017
Nalezeno: 26 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku