RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityZÁŘ
13

Výtvarník Josef Novický vystavuje na radnici


Slavnostní vernisáží byla včera v prostorách třinecké radnice zahájena výstava obrazů malíře a grafika Josefa Novického. Třicet vybraných děl autor zapůjčil městu u příležitosti svého životního jubilea, které oslavil v květnu letošního roku. „Chtěla bych manželům Novickým poděkovat, že nám zapůjčením obrazů zpříjemnili prostory městského úřadu. Vystavená umělecká díla těší nejen zaměstnance, ale určitě udělají radost všem příchozím, kterým zpříjemní vyřizování na úřadě,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Josef Novický se narodil v roce 1927 ve Václavovicích u Frýdku-Místku a je všestranným výtvarníkem. Člen Unie výtvarných umělců České republiky a spoluzakladatel Klubu výtvarníků Frýdecko-Místecka je zároveň nositelem Ceny města Třince, která mu byla udělena v roce 2011 za dlouhodobý přínos pro Třinec v oblasti výtvarného umění.

Tvorba Josefa Novického se odvíjí od propagační grafiky, přes nejrůznější žánry dekoračního charakteru, až po malbu obrazů. Většina námětů pro jeho obrazy je okolní beskydská krajina, ve které autor žije. Nezůstává ale jen u ní. V jeho tvorbě prezentují obrazy různého pojetí až k abstrakci. Maluje také zátiší a figurativní motivy. Výstava obrazů Josefa Novického na třinecké radnici je prodejní a potrvá do Vánoc letošního roku.

DSC_1397.jpg DSC_1413.jpg DSC_1416.jpg DSC_1420.jpg Josef Novický.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:13.9.2017 12:24
Zobrazovat do:  15.10.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku