RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVC
11

Lesopark obohatily nové herní prvky


Pobyt v třineckém lesoparku ode dneška zpříjemní dětem i jejich rodičům nové herní prvky, které přibyly hned na několika místech. Došlo ke zprovoznění pobytové loučky s lanovou dráhou, tří nových pružinových houpaček a herní sestavy se skluzavkou a lanovým mostem. Děti si již dnes vyzkoušely také nový lanový sjezd z pevné ocelové konstrukce, která nahradila původní dřevěnou, která už dosloužila.

Začátkem roku 2018 je v plánu ještě zútulnění pobytové plochy u vstupu od ZŠ Koperníkova, kde jsou navrženy nové prvky k odpočinku. Změnou projde i pobytový prostor na křižovatce uprostřed lesoparku, kde budou odstraněny prohnilé dřevěné kůly umístěné ve štěpce a místo nich zde vznikne atraktivní trampolínový chodník.

V příštím roce se dále návštěvníci lesoparku mohou těšit také na lesní posilovnu a další dětskou herní sestavu. Lesní posilovna vyroste v místech, kde se v současné době nachází herní prvky s houpacím košem, tzv. hnízdem. „Díky spolupráci s představiteli Lesů ČR máme od loňska v lesoparku hřiště na discgolf a zároveň jsme dostali svolení i k vybudování lesní posilovny. Chceme, aby lesopark sloužil nejen k odpočinku, ale aby si ho užili k pohybu malí i velcí. A přitom aby byl místem, které spojí všechny generace. Pracujeme na tom, aby lesní posilovna mohla příští rok sloužit veřejnosti,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Venkovní fitness posilovny získávají stále větší oblibu napříč všemi generacemi. Snadné a zábavné cvičení je dostupné všem, kteří dbají o svůj zdravý životní styl. Své tělo si procvičí jak zdatní sportovci, tak i maminky na procházce s dětmi nebo starší lidé. Nové cvičební prvky budou vyrobeny z přírodních materiálů s převážným využitím dřeva.

DSC_0632_3879.jpg DSC_0631_3880.jpg DSC_0636_3881.jpg DSC_0612_3883.jpg

Vložil:Iveta Stoszková
Vloženo:11.7.2017 11:20
Zobrazovat do:  31.7.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku