RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
16

Třinec patří mezi tři nejatraktivnější místa pro investory v České republice


Velká pocta se včera dostala Třinci od agentury CzechInvest v pražském paláci Žofín, kde bylo naše město v rámci slavnostního galavečera vyhodnoceno jako jedno ze tří nejatraktivnějších míst pro investory v České republice. Třinec před nedávnem získal ve srovnávacím výzkumu titul Město pro byznys Moravskoslezského kraje a zároveň se stal krajským vítězem i v nové kategorii s názvem Investičně atraktivní region vyhlášené agenturou CzechInvest. Díky tomuto výsledku byl vybrán do celorepublikového kola mezi šest finalistů. Cenu za 3. místo převzala na pražském Žofíně ve čtvrtek 15. června starostka Třince Věra Palkovská.

U města Třinec bylo porotou oceněno zapojení zástupců podnikatelů přímo do orgánů města, intenzivní spolupráce s místními firmami na realizaci společných projektů z oblasti dopravy, životního prostředí, kultury a sportu. Pozitivní hodnocení Třinec obdržel také za spolupráci firem a místních škol a investice do vzdělávání, zejména technického směru, a za investice do zkvalitňování podnikatelské infrastruktury. Zmíněna byla v neposlední řadě i prosperující průmyslová zóna Baliny, která je v současné době zcela zaplněná, poskytuje pracovní místa lidem z celého regionu a do centra pozornosti firem působících na zóně se v posledních letech dostávají také otázky společenské odpovědnosti směrem k obyvatelům našeho regionu.

„Mám z ocenění obrovskou radost. Spolupráci s agenturou Czechinvest jsme odstartovali už před sedmnácti lety právě v souvislosti s výstavbou naší průmyslové zóny a funguje výborně dodnes. Tehdy před lety nám šlo o to nalákat investory na zónu, aby se zde chtěli usadit a rozvíjet se, ale dnes sázíme především na lidi z našeho regionu. Proč lákat zahraniční investory? Jde nám o to, aby se sem vraceli mladí lidé, kteří mají vztah ke svému regionu. Chceme, aby zde měli perspektivu a kvalitní zázemí pro své podnikání. Atraktivita pro investory jde ruku v ruce s tím, jak bude naše město atraktivním místem pro život,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Cenu za 1. místo v kategorii Investičně atraktivní region si odnesli zástupci STAR Region, sdružení obcí Dolní Břežany, Zlatníky – Hodkovice a Vestec. Na druhé příčce se před Třincem umístilo město Kunovice. V pražském Paláci Žofín oceňovala agentura CzechInvest významné investiční počiny a investory roku 2016 a kromě toho předala ocenění třem regionům za jejich přístup k rozvoji podnikatelského a investičního prostředí.

Cílem soutěže Investičně atraktivní region je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu.

1 CzechInvest.jpg 1 CzechInvest2.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:16.6.2017 14:48
Zobrazovat do:  16.7.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku