RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
16

Nadaní žáci a studenti převzali ocenění


S koncem školního roku už podvacáté ocenilo město Třinec nejlepší žáky a studenty třineckých škol. Úspěchy našich mladých talentů nemohou zůstat bez povšimnutí, proto každoročně na závěr školního roku probíhá v kulturním domě TRISIA slavnostní vyhodnocování těch nejlepších. V letošním roce si ocenění odneslo 20 žáků a studentů základních a středních škol. Z dvaceti vyznamenaných byli vybráni dva nejlepší, kteří obdrželi sošku a titul Talent roku v oblastech kultura a sport.

Nominace na ocenění svých nejlepších mohly podávat jak třinecké školy, tak tělovýchovná jednota, dům dětí a mládeže a další organizace pracující s dětmi a mládeží. „Ocenění mladí lidé vynikají v řadě oborů a mohou být zároveň vzorem a inspirací pro své spolužáky. Talenty roku oceňujeme už dvě desetiletí, přičemž řada z nich už své nadání zúročila a prosadila se i v profesním životě. Namátkou připomeňme, že mezi oceněné talenty patřil kdysi například i Tomáš Klus, Markéta Konvičková, atlet Stanislav Sajdok nebo Albert Černý ze skupiny Lake Malawi,“ uvedl místostarosta Radim Kozlovský.

Mezi oceněné se letos zařadili Klára Molinová, Karolína Sasynová, Daniel Sokol, Mikuláš Sikora, Tomáš Trojka, Jana Sikorová, Zuzana Lisztwanová, Veronika Stryczková, Johanna Szpyrcová, Martin Dinh, Krystyna Waniová, Karolína Kostková, Jakub Supík, Jakub Gorný, Jáchym Turoň, Sebastian Filipek, Jan Cienciala a Dominik Tabor.

Zvláštní cenu Talent 2017 v oblasti sportu získal mladý hokejista a účastník mistrovství světa do 18 let v ledním hokeji Jan Hladonik. V oblasti kultury je Talentem 2017 nadaný klavírista s absolutním hudebním sluchem Denis Szalbot, žák ZUŠ Třinec, který po celou dobu studia na ZUŠ projevuje mimořádný zájem o klasickou hudbu, zpěv a hru na klavír. Denis je také jedním z protagonistů oceněného dokumentárního snímku „Normální autistický film“, který byl oceněn Českým lvem za nejlepší dokumentární film. Podrobné informace o oceněných žácích a studentech najdete v příloze.

I letos se Talent roku 2017 uskutečnil společně s Regionálním talentem, kdy skupina Třinecké železárny a Moravia Steel předala ocenění žákům základních škol a studentům, kteří dojíždějí na střední školy do okolních měst.

DSC_0403.jpg DSC_0330.jpg DSC_0334.jpg DSC_0340.jpg DSC_0342_3844.jpg DSC_0344.jpg DSC_0350_3846.jpg DSC_0371.jpg DSC_0383.jpg DSC_0392.jpg DSC_0399.jpg DSC_0358_3851.jpg

Přílohy


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:16.6.2017 08:32
Zobrazovat do:  31.7.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku