RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
15
Obrázek ke zprávě

Knihovníci opět promění lesopark v Pohádkový les


Tradiční předprázdninová akce Knihovny Třinec proběhne v třineckém lesoparku letos v neděli 25. června od 15 do 18 hodin. Zaměřen bude na 50. narozeniny známé pohádkové postavičky Václava Čtvrtka - na Rumcajse. Kromě něj samozřejmě nebudou chybět další pohádkové bytosti, které bude možno v lesoparku potkat a spolu s nimi plnit zábavné úkoly. Akce je každoročně hojně navštěvovaná stovkami dětí s dospělým doprovodem. Letos je Pohádkový les připravován také ve spolupráci s jičínským muzeem, které zde bude mít také svůj stánek.

„Na sedmi stanovištích na děti budou čekat kromě Rumcajsovy rodiny například víla Amálka, Maková panenka a motýl Emanuel, Rákosníček, vodník Česílko, Křemílek a Vochomůrka nebo pejsek a kočička,“ přibližuje hlavní organizátorka z třinecké knihovny Marika Zadembská.

Místem startu a cíle se stane prostor u třineckého minigolfu, kde nebudou chybět tradiční lákadla jako malování na obličej, rozdávání balonků nebo stánky s občerstvením, dřevěnými hračkami či knihami. Novinkou bude fotobudka, kde si rodinka může na místě pořídit památeční snímek.

Pohádkový les může být pro návštěvníky navíc příležitostí, jak pomoci potřebným. Ve spolupráci s charitativní organizací ADRA tu proběhne sbírka bot.

Vstupenky jsou opět vydávány na jednotlivé časy, aby se předešlo dlouhému čekání na startu. Veřejnost si je může zakoupit v předprodeji třineckého Infocentra, které sídlí v budově třinecké knihovny.

Regina Szpyrcová – PR a koordinační manažerka Knihovny Třinec


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:15.6.2017 12:57
Zobrazovat do:  25.6.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku