RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
15
Obrázek ke zprávě

Budova PZKO v Neborech dostane novou střechu


Generální oprava střechy čeká budovu PZKO v Neborech. Do stavebních prací se mohou řemeslníci už brzy pustit i díky přispění města Třince, které tuto stavební akci podpořilo částkou 500 tisíc korun. Budova, kterou vybudovali členové místní PZKO v roce 1985, slouží i dalším spolkům, tělovýchovné jednotě a školám v Neborech k pořádání nejrůznějších kulturně společenských akcí a proběhlo v ní i setkání vedení města s občany. V období letních prázdnin budovu využívá místní farní sbor Slezské církve evangelické jako zázemí letního tábora pro děti.

„Na příměstské části pamatujeme, a proto jsme se rozhodli poskytnout finanční dar i Neborům a podpořit spolkový život v této části města. Chceme, aby žilo nejen centrum města, ale aby měli kvalitní zázemí pro kulturní, sportovní a společenské vyžití i obyvatelé příměstských částí,“ uvedla starostka Věra Palkovská a připomněla například nový víceúčelový objekt na Karpentné či dětské hřiště, které mají nově k dispozici děti na Osůvkách.

Havarijní stav střechy budovy v Neborech, přes kterou zatéká, pořádání společenských akcí značně komplikuje, a navíc voda ničí vnitřní vybavení. Díky finančnímu daru města se PZKO do oprav pustí už o prázdninách. V rámci rekonstrukce bude demontována stávající krytina a střecha dostane nový střešní plášť včetně okapového systému.


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:15.6.2017 08:15
Zobrazovat do:  2.7.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku