RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
15
Obrázek ke zprávě

Lesopark obohatí nové herní prvky


Pobyt v třineckém lesoparku zpříjemní v nejbližší době dětem i jejich rodičům nové herní prvky, které přibydou hned na několika místech. Pobytovou loučku s lanovou dráhou obohatí do 10. července tři nové pružinové houpačky a herní sestava se skluzavkou a lanovým mostem. Děti se mohou těšit také na nový lanový sjezd z pevné ocelové konstrukce, která nahradí původní dřevěnou, která už dosloužila. V souvislosti s touto akcí prosíme o zvýšenou opatrnost, neboť se v těchto místech bude pohybovat stavební technika.

Do konce roku je v plánu ještě zútulnění pobytové plochy u vstupu od ZŠ Koperníkova, kde jsou navrženy nové prvky k odpočinku. Změnou projde i pobytový prostor na křižovatce uprostřed lesoparku, kde budou odstraněny prohnilé dřevěné kůly umístěné ve štěpce a místo nich zde vznikne atraktivní trampolínový chodník.

V příštím roce se návštěvníci lesoparku mohou těšit také na lesní posilovnu a další dětskou herní sestavu. Lesní posilovna vyroste v místech, kde se v současné době nachází herní prvky s houpacím košem, tzv. hnízdem. „Díky spolupráci s představiteli Lesů ČR máme od loňska v lesoparku hřiště na discgolf a zároveň jsme dostali svolení i k vybudování lesní posilovny. Chceme, aby lesopark sloužil nejen k odpočinku, ale aby si ho užili k pohybu malí i velcí. A přitom aby byl místem, které spojí všechny generace. Pracujeme na tom, aby lesní posilovna mohla příští rok sloužit veřejnosti,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Venkovní fitness posilovny získávají stále větší oblibu napříč všemi generacemi. Snadné a zábavné cvičení je dostupné všem, kteří dbají o svůj zdravý životní styl. Své tělo si procvičí jak zdatní sportovci, tak i maminky na procházce s dětmi nebo starší lidé. Nové cvičební prvky budou vyrobeny z přírodních materiálů s převážným využitím dřeva.


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:15.6.2017 08:30
Zobrazovat do:  16.7.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku